Usługi Projektowe w Budownictwie

inż. Mieczysław Amanowicz

E-mail: mieczyslaw.amanowicz@gmail.com


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/server374651/ftp/migracja/public_html/templates/dd_work_89/functions.php on line 201

Pracownia projektowa Gorzów Wlkp. - projektant inż. Mieczysław Amanowicz


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server374651/ftp/migracja/public_html/templates/dd_work_89/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Mieczysław Amanowicz

Dzień dobry.
Nazywam się Mieczysław Amanowicz
. Urodziłem się i mieszkam w Gorzowie Wlkp. Od ponad 30 lat zajmuję się projektowaniem konstrukcji budowlanych, inżynierskich, opracowywaniem opinii o stanie technicznym obiektów oraz wykonywaniem projektów architektonicznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, gospodarczych itp., nadzorem autorskim.

W 1983 r. ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym studia wyższe na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie.

Pracowałem w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, Pracowni Projektowej Gorzowskiego Kombinatu Budowlanego, Biurze Projektowym Budownictwa Rolniczego "S. Ch.", Biurze Projektowym Budownictwa Rolniczego, a od roku 1990 prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania pod nazwą Usługi Projektowe w Budownictwie.

Współpracowałem przy opracowywaniu projektów z wieloma architektami, konstruktorami, instalatorami...

W trakcie ponad 30 letniej pracy zawodowej poznałem wielu projektantów z różnych branż : architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, technologicznej . W związku z tym przy realizacji zleconego projektu nie ma na ogół problemu ze skompletowaniem całego zespołu projektowego złożonego ze specjalistów różnych branż.

Na początku projektowałem w sposób tradycyjny tzn. przy desce kreślarskiej, wykreślałem tuszem na kalkach technicznych, obliczenia przeprowadzałem na zwykłym kalkulatorze, pisałem przy użyciu maszyny do pisania itd. 
Od wielu lat projekty wykonuję w sposób elektroniczny przy użyciu komputera klasy PC wyposażonego w sporą ilość drogich, bo legalnych programów komputerowych służących do kreślenia rysunków technicznych, obróbki grafiki, przeprowadzania obliczeń statyczno - wytrzymałościowych konstrukcji, wykonywania opisów technicznych i innych celów.

Wykonałem bardzo wiele projektów budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, hal stalowych, drewnianych i mieszanych, kominów; adaptacji (zwłaszcza adaptacji poddaszy na mieszkania), rozbudowy, przebudowy, nadbudowy najrozmaitszych obiektów od budynków gospodarczych do pokoszarowych; projektów zmiany sposobu użytkowania całych obiektów oraz ich części; przystosowywałem do warunków miejscowych wraz ze zmianami wiele projektów typowych i powtarzalnych; wykonywałem opinie o stanie technicznym wraz z określeniem możliwości zmian w rozmaitych budynkach i obiektach; orzeczenia techniczne; nadzory autorskie i inwestorskie; przeglądy techniczne budynków coroczne i pięcioletnie, inwentaryzacje budowlane rozmaitych obiektów, kolorystyki elewacji i inne ...

Kliknij i poznaj pełną ofertę usług mojej pracowni projektowej:
Oferta usług biura projektów Gorzów Wielkopolski: adaptacja projektów typowych,
kosztorysowanie, inwentaryzacje budowlane, usługi projektowe